Kod Yazmaya Nereden Başlamalıyım?


9.01.2019 23:25:06 Nereden Başlamalıyım? Bilgi Yolunda

Kod yazmak çok istiyorum ama bukadar fazla dil ve alan varken nasıl başlıyacağımı bilmiyorum dediğinizi duyar gibiyim.

Nasıl Öğrenmeliyim?

Öncelikle yazılım öğrenmek zor bişey bunu kabul etmeliyiz,zaten gerçek öğrenme bu zorluklarlarla mücadele ederken gerçekleşiyor.Sonuna kadar gidecek gücün yoksa şimdiden vazgeç çünkü programala korkakların işi değil durup çarpışacak zorluklarla mücadele edebilecek yürekli insanların işi.

Sahip olduğunuz yetenekler, matematik bilginiz, maddi durumunuz programlamada bunların hiç bir önemi yok.Ortaokul mezunu olup mühendislerin yapamadıklarını yapan yazılım sevdalılarını tanıyorum ve sayıları hiç azımsanıcak cinsten değil yeterki kendin için uygun olan alanı iste ve hayellerin için savaş.

Onun neyi varmış,bu benden çok ilerde,yapamayacağım sanırım demenin zamanı değil.Öldürme içindeki yazılım dehasını.Kodla artık çevreni bak göreceksin ozaman içindeki cevheri.

Donanım bedendir,kodlama ise ruh çevrendeki herşeye ruh katabilirsin ve kendine bağllayabilirsin artık onlar sadece senin emirlerin doğrultusunda hizmet edicekler.Hayel et kurgula ve yapmaya başla...Ortaya mutlaka iyi kötü bir ürün çıkacaktır.

Eğer motivasyon olarak hazırsak şimdi dilleri daha yakından tanımaya başlayabiliriz.Bu kategorideki diğer blogları okuyarak yol haritanızı çizebilirsiniz.


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?