Menfaat için ayetlerin bir kısmını gözardı edenler (ayet)


15.11.2019 20:37:45 Bilgiler Bilgi Yolunda

86. İşte bunlar (dinlerini eğip bükenler, ebedi)ahireti verip (geçici)dünya hayatını satın alanlardır; bundan dolayı azapları hafifletilmeyecek ve kendilerine yardım edilmeyecektir.

159. Gerçekten, apaçık belgelerden (ibaret emirler olarak)indirdiklerimizi (Kur’ani hüküm ve hakikatleri)ve insanlar için Kitapta açıkça belirttikten sonra hidayeti (şeriat ve istikamet prensiplerini)gizlemekte olanlar (güç odaklarının vereceği zarardan korkarak veya onlardan makam ve menfaat umarak, Kur’ani gerçekleri kısmen veya tamamen örtmeye çalışanlar); işte onlara, hem Allah lanet edecektir, hem de (bütün)lanet ediciler(in bedduası onların üzerinedir).

174. Allah'ın indirdiği Kitaptan (kendilerinin ve iktidar sahiplerinin işine gelmeyen)bir şeyi göz ardı edip saklayanlar ve onunla değeri az (bir şeyi, dünya menfaatini)satın alanlar (güç odaklarının ve iktidarların keyfine göre fetva uyduranlar var ya); onların yedikleri, karınlarındaki ateşten başkası değildir. Allah kıyamet günü onlarla konuşmayacak ve onları arındırıp temize çıkarmayacaktır. Ve onlar için acı bir azap vardır.
Kaynak: Çoğunlukla Ekşisözlük ve Wikipedia


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?